Asus M5A99X EVO

Realtek ALC892
Chipset
AMD 990X

• Spoľahlivá, funkčná doska
    • Akosi si nemôžem zvyknúť na ten nový bios. Nenašiel som tam napr. manuálne nastavovanie napätí pre napájanie procesora a pamäte.

Funguje na 100%.

• , zakúpené v Gigastore

• Ide ako hodinky oproti ASrock 970 Pro3 R2.0, ktorú som si objednal pred touto doskou a zažil som viac mrznutia počítača ako v decembri a januári dohromady.
    • Akurát neviem, kde sa vypínajú USB (BIOS) pri vypnutom počítači, (svietia mi externé HDD myš a klávesnica).

Odporúčam, veľmi mile som bol prekvapený.

• Spolahlivost

Integrovaná zvuková karta
Realtek ALC892
Chipset
AMD 990X

Základná doska M5A99X EVO R2.0 je tou správnou voľbou pre nenáročného užívateľa. Doska je vybavená 2 procesormi EPU a TPU, ktoré zaručujú nízku spotrebu a vysoký výkon systému.

Napájanie New DIGI+ Power Control dokáže automaticky regulovať spotrebu napájania CPU a RAM podľa vytaženia a ponúka väščie možnosti pretaktovania. Doska obsahuje funkciu Remote GO!, ktorá umožňuje jednoduché ďiaľkové ovládanie PC, možnosť prehrávania multimediálnych súborov pomocou DLNA multimediálneho hubu a podobne. Okrem toho ponúka aj špičkový zvuk, ktorý zabezpečuje ASUS Crystal Sound.

Vďaka tejto technológií dokáže previesť stereofónny zvuk na priestorový 7.1 kanálový zvuk.

Doska je ďalej vybavená kurzorom ovládaným UEFI BIOSom, USB 3.0, SATA III, eSATA, chladením Fan Xpert+ a inými vynikajúcimi prvkami.

Výhody:

• USB 3.0 Boost
  • napájanie New DIGI+ Power Control
  • Remote GO!
  • podpora NVIDIA® Quad-GPU SLI™ Technology, AMD® Quad-GPU CrossFireX™
  • USB BIOS Flashback
  • Network iControl - kontrola využívania siete aplikáciami

Technická špecifikácia:

Prevedenie: - ATX

Čipová sada: - AMD 990X/SB950

Podporované procesory:

• podporuje procesory AMD AM3+ FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100
  • podporuje procesory AM3+ 32 nm
  • technológia AMD Cool ´n´ Quiet™

BIOS: - 64 Mb Flash ROM, UEFI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 2.0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2, F12 PrintScreen, F3 Shortcut Function a ASUS DRAM SPD

Pamäť:

• typ - DDR3 pamäte ( 4x DIMM ), Non-ECC, bez vyrovnávaciej pamäte
  • frekvencie - 1866/1600/1333/1066 MHz s možnosťou pretaktovania až na 2133MHz
  • zapojenie - Dual-Channel
  • maximálna kapacita 32Gb

Audio:

• Realtek® ALC892 8 kanálový High Definition Audio CODEC
  • podporuje rozpoznanie pripojenia jacku, multi-streaming, prednastavenie jacku predného panelu
  • optický výstup S/PDIF na zadnom paneli

Rozhrania:

• 4x USB 3.0 ( 2 porty na zadnom paneli )
  • 14x USB 2.0 ( 8 portov na zadnom paneli )
  • 6x Serial ATA 6.0 Gb/s
  • 2x eSATA 6.0 Gb/s
  • 1x TPM
  • 1x COM
  • 1x PS/2
  • 1x LAN ( RJ45 )
  • 2x S/PDIF konektor ( 1 na zadnom paneli )
  • 6x jack audio

Raid: - level 0, 1, 5, 10

LAN: - 1x Gigabit LAN - Realtek® 8111F

Video:

• podpora technológie AMD® Quad-GPU CrossFireX™
  • podpora technológie NVIDIA® Quad-GPU SLI™

Sloty pre rozširenie:

• 2x PCIe 2.0 x16 ( x16 alebo dual x8 )
  • 1x PCIe 2.0 x16 ( x4 )
  • 2x PCIe 2.0 x1
  • 1x PCI

Rozmery: - 305 x 244 mm

Príslušenstvo: - Užívateľská príručka, I/O Shield, 4 x kábel SATA 6,0 Gb/s, 1 x Bridge SLI, 1 x Q-connector (2 v 1)

• Spoľahlivá, funkčná doska

Funguje na 100%.

• , zakúpené v Gigastore

Odporúčam, veľmi mile som bol prekvapený.

• Spolahlivost

odporucam

• Dosť USB portov
    • Super OC potencionál
    • Prijaťelná cena

Vie toho viac ako ja potrebujem

• jednoduche moznosti taktovania a nastavenia v UEFI biose
    • All-New Digital Power Control for both CPU and DRAM - umozni lepsie taktovanie
    • TPU (TurboV Processing Unit) a EPU (Energy Processing Unit)
    • USB 3.0 Boost
    • vyborny software
    • AI Suite II - pre jednoduchsie taktovanie
    • Fan Xpert - vlastne nastavenie rychlosti vetrania pri teplote CPU pre mensiu hlucnost
    • ziadne problemy som neobjavil,az na ten novy bios som mal trosku problemy ale chcelo to len trosku nastudovat

podla mna dost kvalitna MB s peknym a kvalitnym chladenim na chipsete tak aj celkovo moderne prevedenie a vyborny software k tomu
    najlepsia moznost ceny a kvality pre nove AMD CPUcka

• +výkon
    • +dizajn
    • +kvalita
    • -nič

Super doska za super cenu