Raspberry Pi Model B 512MB

Produkt nemá žiadne parametre.

• , zakúpené v Alza.sk

Na XBMC skvela vec

• , zakúpené v arco.sk

• CENA / VYKON
    • nic

Revolucny produkt za menej ako 50,-E s DPH, "staci" uz len poznatt LINUX a vediet programovat...

Produkt nemá žiadne parametre.

Miniatúrna základná doska založená na platforme ARM. Procesor Broadcom BCM2835 700MHz, 4jadrový grafický čip s podporou hardwarového dekódovania videa, 512MB RAM, 10/100 MBit Ethernet, HDMI výstup, Kompozitný výstup, 2x USB 2.0, slot na SD kartu. Napájanie cez micro USB port (adaptér nie je súčasťou balenia, odporúčaný je 5V/1,5A adaptér). Zariadenia bootuje OS z SD karty, voľne k dispozícii sú rôzne Linuxové distribúcie na http://www.raspberrypi.org/downloads.

• Rasbperry Pi predstavuje Model B+ s viac USB portami či microSD podporou. Nadácia Rasbperry si uvedomovala menší počet ...

Zobraziť celú recenziu na digitalportal.sk

• , zakúpené v Alza.sk

Na XBMC skvela vec

• , zakúpené v arco.sk

• CENA / VYKON
    • nic

• - Nezávislé zariadenie s obrovskou podporou komunity vývojarov a nadšencov čo znamená, že jeho podpora je zaručená aj do budúcnosti
    • - Široké možnosti využitia či už ako multimediálneho centra, download centra, sieťového úložiska a ďalších
    • - Použitie štandardných technológií a komponentov aj v rámci príslušenstava ako sú HDMI, SD karty, USB napájacie zdroje atď.
    • - Analógové výstupy pre prípad použitia s klasickými TV
    • - Nie je potrebné žiadne chladenie čo znamená aj nulovú hlučnosť
    • - Možnosť pretaktovania CPU
    • - Neuveriteľne nízka spotreba
    • - Možnosť výberu krabičky rôznych tvarov a z rôznych materiálov
    • - Pre maximálne využitie potenciálu tohoto zariadenia sú potrebné znalosti Linuxu a technológií, ktoré je možné využiť.

Toto úžasné zariadenie som si objednal ešte pred začiatkom jeho distribúcie a tak som naň musel chvíľu čakať kým ho vyrobia a jedna z prvých dvoch firiem, ktoré ho distribuovali my ho z Británie doručí, ale v súčastnosti je už možné ho objednať cez bežné internetové obchody.
    Na začiatku som sa tiež chvíľu trápil s rôznymi SD kartami, kým som prišiel na to, že problém bol niekde v mojom počítači resp. som musel použiť iný spôsob akým som na SD kartu nahral image systému. Následne som chvíľu zakopol na tom, že sa systém pri inštalácii Rasbmc (www.raspbmc.com) nadokázal pripojiť na internet a pokračovať v inštalácii. Toto som ale nakoniec vyriešil nastavením pevnej IP adresy a inštalácia následne prebehla bez akýchkoľvek problémov.
    Niekto sa sťažuje, že XBMC na Raspberry PI má vraj pomalšie odozvy ako na niektorých iných systémoch, ale ja som na nič také neprišiel. Odozvy sú úplne v pohode a keď mám napríklad porovnávať s niektorými inteligentnými TV tak to skôr vydím v prospech Raspberry. Čo sa týka prehrávania tak zariadenie zvládne všetky multimediálne formáty a po dokúpení mpeg-2 kodeka prehrá bez problémov aj DVD ISO súbory. Neskúšal som ešte pripojenie nejakého USB DVB-T tuneru ale predpokladám, že v takom prípade by to bez problémov zvládlo aj prehrávanie TV programov šírených touto formou.
    Nainštalovanie Raspbmc nie je nejak zložité a nastviť a ovládať toto zariadenie v grafickom užívateľskom prostredí XBMC nie je problém pre nikoho.
    Ak chcete toto zariadenie využiť na maximum a spraviť z neho zároveň aj download centrum (www.pyload.org), na ktoré môžete pristupovať z ostatných počítačov cez webové rozhranie, alebo sieťové úložisko (www.samba.org) tak je potrebná znalosť OS Linux a použitých technológií. Pomocou Rsync je možné dokonca zrkadliť disk kam si ukladáme svoje zálohy a iné súbory.
    Podla mňa dostanete za tú cenu zariadenie, ktorého úžitková hodnota je niekoľkonásobne vyššia môžete tak ušetriť nemále prostriedky. Jednoznačne ho odporúčam ako multimediálne centrum a zariadenie na poskytovanie rôznych serverových služieb pre domácnosť.